Kleur en licht in je interieur

Een kleur die je bij daglicht uitzoekt geeft een ander effect dan wanneer je ze bekijkt onder hallogeenlicht. Kleur kan niet zonder licht en licht niet zonder kleur.
Wanneer we kleuren in ons huis willen toepassen zijn we vaak verbaasd dat de kleur in de verfpot niet overeenkomt met de kleur die je aangebracht hebt of in je gedachten had. Factoren die hierbij een grote rol spelen zijn de inval van het daglicht, de type lichtbronnen die je toepast, de materialen waarop de verf wordt aangebracht en de materialen die zorgen voor weerkaatsing van het licht. Al deze gegevens staan met elkaar in verband. Je kan er gewoon niet omheen.

Tijdens deze cursus wordt veel aandacht geschonken aan:
  • hoe ontstaan kleuren
  • welk effect hebben kleuren in je woning
  • welke andere invloeden hebben kleuren
  • hoe spelen kleuren op elkaar in
  • welke kleuren zijn ‘mooi’, welke zijn ‘lelijk’
  • welke types verfproducten zijn er en hoe kunnen we ze toepassen

Komt ook aan bod:
  • welke types lichtbronnen en lichtarmaturen zijn er en wat zijn hun invloeden
  • in welke ruimte gebruik ik welk licht
  • hoe ziet de ruimte eruit en welk licht is dan gewenst
We maken samen een kleur- en lichtplan. Het worden heel praktische lessen. Er wordt o.a. gewerkt met dia’s en fotomateriaal . Naast een boel informatie krijg je ook oefeningen die je in werkelijkheid kan toepassen.

werkvorm: cursus

aantal dagdelen: 5

 

begeleider: ‘t Dakhuus - Vorming 696

Zoek op deze site

Deze activiteiten betoelagen we niet!

In deze lijst vind je veel verschillende vormingsactiviteiten rond allerlei onderwerpen. Activiteiten uit deze lijst betoelagen we niet.

© Vormingplus Kempen 2007-2010 Contact Graatakker 4, 2300 Turnhout.  Bel 014 41 15 65 of mail info@vormingpluskempen.be