Natuur in de tuin

Nog al te vaak hebben tuinen weinig natuurwaarde. Een kort gemaaid gazon en een rij coniferen mogen dan wel groen ogen, ze bieden bitter weinig ruimte aan planten en dieren die in bewoonde gebieden kunnen voorkomen. Toch kan iedere tuinier er met een aantal ingrepen voor zorgen dat de natuurwaarde in zijn of haar leefomgeving groter wordt. Natuur beperkt zich immers niet tot onze reservaten. Lapjes grond die door de mens anders behandeld worden kunnen zelfs in bewoonde zones uitgroeien tot belangrijke stukjes natuur. Heel wat mensen willen kennismaken met de natuur rondom hun deur. Daarom overlopen we wat er zoal in je tuin kan voorkomen aan insecten, vogels, zoogdieren en welke planten daarbij kunnen helpen. Verder geven we ook tips om de natuur in je tuin een handje te helpen en de biodiversiteit te verhogen. De cursisten kunnen dan die zaken toepassen die haalbaar zijn in hun tuin.

werkvorm: cursus

 

honorarium: Prijs te bekomen op aanvraag.

reisvergoeding: 0,26 euro/km

beschikbaar: Cursustekst

materiaal: Materiaal (lokaal, apparatuur, ...): tafels en stoelen, mogelijkheid tot plaatsen scherm of aanwezigheid witte muur om tegen te projecteren.

begeleiding: Joeri Cortens, Natuurpunt Educatie

Zoek op deze site

Deze activiteiten betoelagen we niet!

In deze lijst vind je veel verschillende vormingsactiviteiten rond allerlei onderwerpen. Activiteiten uit deze lijst betoelagen we niet.

© Vormingplus Kempen 2007-2010 Contact Graatakker 4, 2300 Turnhout.  Bel 014 41 15 65 of mail info@vormingpluskempen.be